výrobní linka

Společnost LUEX je autorizovaným dealerem výrobků společnosti TPeurookna.

TPeurookna jako první v České republice využívá při výrobě eurooken, dřevohliníkových oken a vchodových dveří nejmodernější technologie. V roce 2012 zahájili výrobu na německém obráběcím stroji Weinig Conturex 124 a v říjnu roku 2014 pořídili novou plně automatizovanou lakovací linku.
"Dá se říci, že společnost TPeurookna udává moderní trend výroby na českém trhu."

Stroj Weinig Conturex 124 vyrábí okna a dveře zcela automaticky a sám, je ovládán vlastním řídícím softwarem Weinig Nexus díky čemuž je vysoce flexibilní. Stroj je vlastně propojením několika strojů. Má 140 obráběcích nástrojů pro řezání, frézování a vrtání. Pomocí jedinečného upínacího systému je dosaženo nejvyšší přesnosti opracování.

Díky tomuto stroji neexistují ve výrobě eurooken, dřevohliníkových oken a vchodových dveří.

robotStroj Weinig Conturex 124 v říjnu roku 2014 doplnila automatická lakovna CNC automatu Weinig Conturex (jediná v české republice).

Při povrchové úpravě dřeva před lakování se nejprve vyprofilované díly máčí (ještě před slepením) v impregnaci – dřevo je v celé ploše chráněno proti dřevokazným a zabarvujícím houbám a dochází i ke zpevnění materiálu. Poté následuje automatické broušení a po slepení rámů a křídel se dobrušuje ručně. Nakonec po celkovém obroušení se pomocí soustavy trysek vytvářející clonu z barvy a vytváří tak barevný základ.

Asi všechny zaujme až konečná fáze úpravy povrchu okna, kterou vykonává stříkací robot. Jednotliváokna zavěšená na dráze vjíždí do stříkací kabiny. Robot rychlými a přesnými tahy stříká barvu velice rovnoměrně a v potřebné vrstvě. To má za výsledek jednolitý povrch, přesné tloušťky vrchní vrstvy  pro nezbytnou i pro optimální ochranu dřeva. Nastříkané prvky poté vjíždí do  tunelu s kondenzační sušičkou, která zajistí šetrné a důkladné vyzrání barvy.

Wednesday the 19th. Custom text here
Joomla template freaks